Orlab.cz O nás

O nás

ORLICKÁ LABORATOŘ s.r.o. v České Třebové vznikla transformací na samostatný právnický subjekt v roce 1994, vydělením z akciové společnosti Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a.s. a navázala na téměř 30-ti letou tradici v analytice vod.

Dnes laboratoř provádí vzorkování a rozbory všech druhů vod, odpadů, zemin, sedimentů, čistírenských a průmyslových kalů, kompostů a digestátu, vybrané zkoušky potravin, kosmetiky, kontrolu sterilizátorů a další vyšetření na základě požadavků zákazníků.

Součástí většiny rozborů je interpretace výsledků a spoluúčast při řešení případných problémů a hledání nápravných opatření.
Laboratoř disponuje zkušeným personálem s dlouholetou praxí ve vodárenství, v hygienických a firemních laboratořích.

Laboratoř rovněž disponuje nejmodernější analytickou instrumentální technikou.

Vzorkovací a zkušební postupy jsou akreditovány Českým institutem pro akreditaci o.p.s. V oblasti radiologických metod laboratoř vlastní oprávnění SÚJB,  k hodnocení nebezpečných vlastností odpadu povolení Ministerstva zdravotnictví. Pracovníci provádějící vzorkování odpadů, sedimentů a kalů mají personální certifikát certifikačního orgánu CERT-CSQ České společnosti pro jakost (Manažer vzorkování odpadu).

Všechna oprávnění jsou k nahlédnutí a stažení v záložce Akreditace.

Naprostá většina metod používaných v laboratoři je akreditována. Způsobilost v provádění zkoušek prokazuje ORLICKÁ LABORATOŘ po řadu let při mezilaboratorním porovnávání formou okružních rozborů organizovaných společnostmi LGC Standards, ASLAB, SZÚ, CSlab, ÚKZUZ.

Spádově se pozornost laboratoře orientuje především na přilehlý region (okresy Ústí nad Orlicí, Svitavy, Rychnov nad Kněžnou, Chrudim), kde lze uplatnit znalost místních poměrů a souvislostí, požadavků místních úřadů (hygiena, inspekce) a kde lze zajistit osobitější a hlavně pružnější přístup k zákazníkům a jejich potřebám. Výjimkou ale není i vzorkování na druhém konci republiky či na Slovensku.

Naším záměrem je oboustranně výhodná, cenově přijatelná spolupráce a spokojenost zákazníka. Úzká spolupráce se zákazníky a společné řešení případných problémů je pro laboratoř inspirací a základním předpokladem pro další rozvoj úrovně poskytovaných služeb.

Činnosti, které sami neprovádíme, zajišťujeme přednostně s našimi stálými partnery, spolupracujeme také s vysokými školami a dalšími laboratořemi či odborníky dle aktuální potřeby.

Kontaktujte nás, kdykoliv budete potřebovat pomoc

Kontaktní formulář
Pošlete nám zprávu
    captcha